Kayıt Sayfasına Hoşgeldiniz
Giriş Sayfasına Hoşgeldiniz
Şifrenizi mi unuttunuz?
Duvar Rengi Nasıl Seçilir?
Duvar Rengi Nasıl Seçilir?
22
Kas

duvar rengi nasil secilir 528f0b9e9411d Duvar Rengi Nasıl Seçilir?

Ev dekorasyonuna herkes heves eder. Ancak iş doğru rengi seçmeye geldiğinden kafanız karışabilir. Çok sayıda seçeneğin arasında, bir yandan nereden başlayacağınızı bilemezken, diğer yandan bir şeylerin sizi kısıtlamasını isteyebilirsiniz…

Buradaki tavsiyeler, bu önemli seçimde zorlanıyorsanız gerçekten işinize yarayacak. Sonuçta, boya rengi odanızın ruhunu belirler.

Sabırlı olun…

Odanızı kafanızda tam olarak tasarlamadan önce renk için kesin bir karar vermeyin. Ama renk numuneleri toplamayı da unutmayın. Boya sonsuz renkten oluşan ve oda dekorunda değiştirilmesi en kolay unsurdur. Ayrıca ucuzdur. Son kararı halılar ve koltuklar belirlendikten sonraya bırakın.

örnekleriyle alışverişe çıkın…

Alışverişe çıktığınızda kumaş, halı, fayans gibi önemli unsurların örneklerine ihtiyaç duyarsınız. Nereye giderseniz gidin, tüm örnekleri yanınızda götürün.

Renkleri çalışın…

Bir rengin aklınıza gelmeyecek kadar tonu vardır. Bu tonların örneklerinin olduğu kataloglara daha önceden göz atarak renkler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Koyu bir ton kullanmayı düşünmüyorsanız bile, tüm renkleri dikkatlice inceleyin. Hangi kategoriye ait renkleri beğendiğinizi belirleyin.

Renklerin Denenmiş ve Gerçek Formülleri

Eğer baskılı bir kumaş kullanıyorsanız, baskının fon rengini duvar renginiz olarak seçebilirsiniz. Eğer duvar rengini daha da vurgulamak istiyorsanız, daha derin ya da parlak tonlar seçebilirsiniz.

Pervazlar, kapılar ve pencereler için beyaz ya da kirli beyaz rengini kullanmak oldukça yaygındır. Eğer yeterince cesaretiniz varsa, duvar renginin en soluk tonunu seçerek buraları daha yaratıcı hale getirebilirsiniz. Çarpıcı bir görüntü elde etmek istiyorsanız duvarlarda açık, kapı, pencere ve pervazlarınız için koyu ya da parlak bir renk deneyebilirsiniz.

Cilayı seçin işi bitirin…

Hayalinizde tasarladıklarınız için en uygun cila acaba hangisi? Mat cila ya da düz enamel duvardaki kusurları örter, parlak cilalar ise ışığı daha çok yansıtacaktır.

, farkıyla sizlerle.

Bir önceki yazımız olan Banyo Ayna 2013 modelleri başlıklı makalemizde Banyo Ayna 2013 modelleri, Dekorasyon ve www.pembeportal.net hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazı Hakkında Hiç Yorum Yapılmamış
Çok Okunanlar
Son Yorumlar
Birinin duvar kağıdı olmak, birinin günlüğünde olmak, birinin aklından çıkmayanı olmak kadar var mı güzeli?
şeytanın çalışma odası insanın boş kafasıdır.....
Bir diğer Sayfamız Saim Dekorasyon ev ve iş yerleriniz için ekonomik çözüm.